fbpx

Biograafia

Lauljatar Rebecca Kontus on sündinud Pärnus. Oma esimese lavakogemuse sai ta 2-aastaselt esinedes jõulukontserdil Nelipühi kirikus. Põhikoolis laulis ta mitmetes vokaalansamblites ja gümnaasiumis võitis mitmel korral Pärnu parima vokaalsolisti tiitli. Lisaks muusikale on Rebecca juhendanud mitmeid tantsurühmasid ning esitanud oma koreograafiat Koolitantsu finaalis. Paralleelselt G. Otsa nimelise Muusikakooliga, mille ta lõpetas kiitusega, asus Rebecca õppima ka Eesti Kunstiakadeemiasse arhitektuuri teaduskonda.

Tänaseks on Rebecca Kontus professionaalne muusik, kes esitab ühevõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli, rahvamuusikat kui ka jazzi. Eestis on ta osa võtnud erinevatest laulukonkurssidest nagu Tähtede laul ja Kaks takti ette. Laiemale üldsusele sai Rebecca tõenäoliselt tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil ansambli Suntribe koosseisus. 2008. aasta märtsis laulis ta Riias toimunud Sony Jazz Stage’il, kus ta tuli kolmandale kohale.

Praegu teeb Rebecca koostööd paljude erinevate muusikarühmadega, millest tooks esile järgmised: SKA Faktor, R – Corp, tšellokvartett C – Jam, Estonian Dream Big Band, Tallinna Gospelkoor, Taavo Remmel ja Henri Peipman trio. Viimasega koostöös andis Rebecca kevadel välja oma esimese jazz – albumi „Inglite Pisarad“. Viinud edukalt ellu selle jazzmuusika projekti, on Rebecca nüüd suunanud peamise tähelepanu oma enda heliloomingule.

„Ajendatuna äratundmisest, et salvestada aja jooksul kirjutatu plaadile – see ongi, mida olen tahtnud. Olles ise ka selle plaadi produtsendiks loodan kõige vahetumalt ja ehedamalt läbi muusika jagada teistega oma sõnumit.“ Ilmuv sooloplaat „DÉJA VU kannab motot, „Minuga jäävad laulud, mis on mind muutnud.“  Déja vu on nagu erinevad mälupildid minevikust, mis on minus kasvanud ja kuju võtnud läbi muusika. See muusika sümboliseerib minu elu, mille olen vorminud päevhaaval ning kus mind saadavad erinevad inimesed, paigad ja meeleolud.

Share:
© Rebecca Studio 2020